המחלקה האקדמית פועלת לאור חזון התאחדות הסטודנטים לקידום זכויות אוכלוסיית הסטודנטים בישראל. מתוך כך, פעלה רבות למען קידום זכויות הסטודנטים המשרתים במילואים. כאן תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי לסטודנטים וסטודנטיות בשירות מילואים.

לעוד פרטים לחצו כאן...

מילואים

סטודנטים יקרים, 
בקישור הבא תוכלו לקרוא אודות הזכויות המגיעות לסטודנטית בהריון, לסטודנטים בטיפולי פוריות

ובכלל הכל אודות הריון ואקדמיה: 

התאמות לסטודנטים עקב טיפולי פוריות, הריון, לידה, אימוץ או קבלת ילד למשמורת או אומנה.


כמו כן, צירפנו עבורכם סרטון בנושא הריון באקדמיה, המתאר בצורה הטובה ביותר את הזכויות המגיעות לכם: לינק

לעוד פרטים לחצו כאן

זכויות סטודנטיות בהריון במכללה

הריון

מהי מלגה?

 

סטודנטים משכבות שונות באוכלוסייה, חווים קשיים כלכליים ומתקשים לעמוד בהוצאות שכר הדירה והמחייה בזמן הלימודים באוניברסיטות והמכללות, לכן הם נעזרים במלגות. ישנם גופים רבים, כמו קרנות, משרדים ממשלתיים או תורמים פרטיים, שרואים לנכון לקדם את הההשכלה האקדמית בישראל ועל כן אלו מעניקים מלגות.

מלגה היא למעשה: מימון של אחוז מסוים משכר הלימוד של הסטודנט המגיע ממקור חיצוני. ישנן מלגות לימוד מלאות המממנות את מלוא שכר הלימוד של הסטודנט וישנן מלגות חלקיות המממנות אחוז מסוים ממנו.. מדובר למעשה במענק כספי לצורך לימודים שבשונה מהלוואה, אין צורך להחזיר אותו. על מנת לקבל מלגה יש לעמוד במגוון קריטריונים, כאשר הקריטריונים משתנים בהתאם לסוג המלגה והמקור המממן.

בהצלחה!!!

 

מלגות

  • לחוק זכויות הסטודנט - לחצו כאן

  • לתקנון האקדמי של המכללה - לחצו כאן

  • לתקנוני וועדות משמעת של המכללה - לחצו כאן

  • לזכויות הסטודנט המפורטים באתר כל-זכות: 

      בעברית - לחצו כאן      בערבית - לחצו כאן

תקנונים

ייעוץ משפטי לסטודנט

אגודת הסטודנטים הגיעה להסכם עם משרדו של עו"ד אלימלך גיל.

על פי ההסכם ייתן משרדו של עו"ד אלימלך ייעוץ משפטי במחיר

סטודנט למקרים פרטיים.

הייעוץ יינתן בנושאים הבאים: נזקי גוף, תאונות עבודה, דיני חוזים, מקרקעין (לרבות מכר דירה, השכרת דירה ו/או סכסוכי שכנים), דיני חברות, דיני חוזים, דיני משפחה (מזונות, צווואת וירושה), תעבורה וגישור.

הייעוץ המשפטי כולל עזרה בהכנת תביעות וכן ליווי פרטני בטיפול.

משרד עו"ד גיל אלימלך הוא משרד המומחה בתחומים שונים ויכול לתת לכם מענה משפטי מקיף.

משרד עו"ד גיל אלימלך מעניק שירות מקיף ויסודי והוא בעל ניסיון רב.

לאתר העורך דין - לחץ כאן

על המדור

מדור רווחה ואקדמיה בראש ובראשונה הוקם על מנת להיות הגוף המייצג את הסטודנטים בפני הנהלת המכללה, זאת תוך כדי שמירה על זכויות הסטודנט, אם מדובר באכיפת זכויות נשים ומשרתי המילואים, או כל זכות נוספת שעלולה להיפגע וקידום האינטרסים של כלל הסטודנטים במכללה, כולל ייצוג בוועדות משמעת, ועוד. מדור זה הוא הגורם מקשר בין הסטודנטים להנהלת המכללה.
בנוסף על מדור זה מוטלת אחריות גדולה לפתרון בעיות הסטודנטים הנוגעות לרווחתם הן בתחום המכללה והן בתחום המעונות. מדור רווחה ואקדמיה בשיתוף מדור דוברות ויח"צ יפעלו להעלאת מודעות הסטודנטים ופרסום המידע בנוגע לזכויות, הטבות, מלגות וכד'. 
על המדור מוטלת עבודת אסיפה וריכוז פניות הסטודנטים בנוגע לאיכות הוראה וזכויות הסטודנט. בנוסף למען רווחת הסטודנטים המדור יפקח ויפעל להתאים מחירי שירותים לסטודנטים בקמפוס.

בעיות בחוג או מול מרצה ו/או בעיות אקדמאיות:

 

סטודנט יקר, במקרה בו נתקלת בבעיה שעלתה בקורס או עם מרצה מסוים, הנך רשאי להגיש מכתב פניה אלינו. הנושא ייבדק ותשובה תינתן לך בדוא"ל  aguda@zefat.ac.il

 

ליצירת קשר

דברי הרמ״ד

מהסתובבות במכללה, חשתי שאנו כסטודנטים "רעבים וצמאים" לתחושת עשייה חברתית, אשר תגביר את תחושת הלכידות והאינטימיות במכללה.

אני מאמין כי יש צורך ב"גב חזק" לסטודנטים בכדי לייצר את אווירת הבית ולדאוג לרווחה והתנאים האקדמיים בזמן הלימודים והשהות בקמפוס. לכן בהובלתי, מדור רווחה ואקדמיה באגדות הסטודנטים, הינו הכתובת לפניותיכם, הסטודנטים, בנושאי בעיות אקדמיה, חסרים רווחתיים וכל צרה או בעיה העולה על סדר היום האקדמי בלימודים וברחבי הקמפוס. כמו כן נדאג לייצגכם ודרישת הזכויות המגיעות לכם מול גורמי המכללה עפ"י הנחיות המל"ג.

מתפקידינו הוא לטפל בבעיות בתחום האקדמי העולות מכם, מול הגורמים הרלוונטיים בסגל האקדמי וגורמי המכללה. כמו כן, המדור אמון על דרישת מתן זכויותיכם במהלך התקופה האקדמית ופעילות להסדר זכויות אלו בעת הפרתן, עפ"י נהלי המל"ג.

 

בתפקידו השני, מדור רווחה ואקדמיה יטפל ומטפל בנושאי הרווחה העוטפים את השהות בקמפוס ובזמן התקופה האקדמית כגון הקפיטריה, נושאי תשלום פנים מכללתיים וכו'. הן מפניות סטודנטים לגבי חוסרים והן מהערכה ותחזוקה שוטפת.

 

"גם צעדה של אלף קילומטרים מתחילה בצעד קטן אחד..." -  לכן מספיקה מילה טובה מסטודנט שעזרת לו, כדי לחולל ולהוביל שינוי חברתי -  אך המסע ארוך לעיתים ונדרש מאיתנו שיתוף פעולה והרבה סבלנות...

 

כולי תקווה שביחד נהפוך את המכללה האקדמית צפת, לבית. בית במלוא מובן המילה. בית חמים שכיף לשהות בו.

אתם תמיד מוזמנים לפנות אלינו עם הצעות לשיפור או שלל הערות והארות. נשמח מאוד לשמוע אתכם!

                                                                                                                בברכה,
ראש מדור רווחה ואקדמיה.